کود مخصوص زعفران:

ساخت وبلاگ
چکیده : DALFARD 15 کود اختصاصی زعفران12-8-4 + TEتغذیه مطلوب یکی از ارکان برداشت محصول با عملکرد بالاست. زعفر... با عنوان : کود مخصوص زعفران: بخوانید :
DALFARD 15

کود اختصاصی زعفران

12-8-4 + TE

تغذیه مطلوب یکی از ارکان برداشت محصول با عملکرد بالاست. زعفران نیز از این قاعده مستثنی نیست. تحقیقات سی ساله پژوهندگان استان زعفران خیز خراسان نشان داده است:

1-     زعفران گیاه کم توقعی است که با تغذیه متعادل و در زمان مناسب می توان به حداکثر برداشت دست یافت.

2-     تحقیقات ثابت نموده است که ماه های بهمن و اسفند ماه های بحرانی در تغذیه این گیاه بشمار می روند زیرا غلظت اکثر مواد مغذی و ریز مغذی در این ماه در برگ و پیاز زعفران افزایش چشمگیری پیدا می کند که خود گویای نیاز گیاه در این موقع به مواد غذایی است. بنا براین مصرف کود محلول در این مدت بینهایت مفید واقع می شود.

3-     هر سال بر حسب نقاط گرمسیر تا سردسیر و دیری و زودی آب اول، از اواخر بهمن تا نیمه اسفند برگ های زعفران که از راس پیازهای دختر روییده اند از رشد باز می مانند و ریشه ها که از کف  پیاز مادر روییده اند خشکیده و پیاز مادر در جسم پیاز های دختر مستهلک می شود و از این پس پیاز دختر و پازچه های که فاقد ریشه می باشند برای تغذیه و درشت شدن در طول ماه های اسفند و فروردین فقط به جذب برگی و فتوسنتز و ذخیره سازی مواد غذایی از باران های فصلی متکی هستند. محلول پاشی مزرعه در این دوره کوتاه با کودهای کامل با فرمول مناسب و تحقیق شده، موجب درشت شدن پیازها و گل آوری آنان در سال بعد و نهایتا افزایش تولید در مزرعه زعفران می شود.

4-     بر اساس تحقیقات محققین سازمان پژوهش های علمی و صنعتی و جهاد کشاورزی استان خراسان فرمول کودی فوق بهترین نتیجه را روی زعفران داشته است.

دلفارد 15، کود جامد کاملا محلول در آب است، که 12% نیتروژن (N)، 8% فسفر (P2O5)، 4% پتاسیم (K2O)، آهن 2000ppm (Fe)، منگنز 1000 ppm (Mn)، روی 1000 ppm (Zn) و مس 500 ppm ( Cu) دارد. (آهن، منگنز، روی و مس به صورت کلات هستند.)

*     دلفارد 15 به صورت کریستال بنفش رنگ کاملا محلول در آب است.

 
روش مصرف:

7کیلوگرم از پودر دلفارد 15 را در یک هزار لیتر آب حل نموده ( 7 در هزار( و در یک هکتار مزرعه زعفران محلول پاشی نمایید.

 بهترین زمان مصرف از اوایل بهمن تا نیمه اسفند است.

 از محلول پاشی در روزهای بارانی خودداری کنید و بهتر است محلول پاشی عصر ها انجام شود.

از طریق روش آبیاری در دو تا سه نوبت حداقل هر نوبت 10 کیلوگرم در هکتار مصرف شود
۲_کود کوانتوم مخصوص افزایش گلدهی زعفران با کیفیت بسیار عالی :
یکی از کود های رایج و با اثر گزاری زیاد بر روی گلدهی کود کوانتوم میباشد که میتواند در سال اول میزان گلدهی شما رو  به طور چشمگیری افزایش بدهد 
زمان مصرف:قبل از گلدهی و باز شدن گلها
فروش نهال زرشک | فروش پیاز زعفران | فروش نهال عناب پاجوش | گل و گیاه بیدل | ۰۹۱۵۶۰۳۴۳۴۵...
ما را در سایت فروش نهال زرشک | فروش پیاز زعفران | فروش نهال عناب پاجوش | گل و گیاه بیدل | ۰۹۱۵۶۰۳۴۳۴۵ دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : دوشنبه 27 دی 1395 ساعت: 0:00